MĚSTSKÉ TYLOVO DIVADLO V KUTNÉ HOŘE KINO MODRÝ KŘÍŽ V KUTNÉ HOŘE

ČESKÝ BETLÉM

Miroslav Král
Neděle, 13.12.2020  V  17:00 HOD. VSTUPNÉ 150

Divadlo Palace, Praha

Inscenace poetickou obrazovou formou popisuje příběh narození Ježíška, včetně událostí, které mu předcházely (Zvěstování Panně Marii a Josefovi, Sčítání lidu, Cesta do Betléma a hledání noclehu…), i které následovaly (Klanění pastýřů, Klanění králů, Útěk do Egypta, Vraždění neviňátek…). Nedílnou součástí inscenace jsou i další fenomény českých Vánoc – laskavý humor (Pastýři, Ďábel) a především zpěvnost, kterou zastupuje 17 koled (mj. Narodil se Kristus Pán, V půlnoční hodinu, Půjdem spolu do Betléma, Nesem Vám noviny, Syn Boží se narodil, Tedy poženem…) a pastorálních kantorských písní (A. Michna z Otradovic: Chtíc, aby spal, V. K. Hollan Rovenský: Spanilá z archy holubičko).

Představení, které navrací Vánocům jejich původní smysl a ukazuje starý biblický příběh v nezkomolené formě, bez postmoderních a zlehčujících prvků, je vhodné pro děti od 6 let i pro dospělé diváky. 

Hrají: Vanda Švarcová, Kateřina Hrušková / Anděla Blažková, Lída Rašilovová, Kateřina Holánová, Karel Vlček, Magdalena Wronková, Václav Liška, Lukáš Král, Kryštof Nohýnek, Tomáš Grúz, Jan Anděl

Prodej a rezervace vstupenek
Zpět »