MĚSTSKÉ TYLOVO DIVADLO V KUTNÉ HOŘE KINO MODRÝ KŘÍŽ V KUTNÉ HOŘE

Program

Městské Tylovo divadlo Kutné Hoře

Zpěvák a nenapravitelný romantik pocházející z Domažlic, pravidelně vyprodává divadla a sály dalších kulturních zařízení napříč naší republikou. Jakub Smolík těží ze své image, pěkných skladatelských kousků Z. Bartáka, F. Kasla nebo J. Zmožka, ale i nesmírně vytříbeného vkusu pro výběr starších českých šlágrů, které mladší část publika dnes zná především díky němu.

{VÍCE}
Středa, 25.11.2020  V  19:00 HOD. VSTUPNÉ 350
Městské Tylovo divadlo Kutné Hoře

Operní diva světového formátu Eva Urbanová bude hlavní hvězdou exkluzivního pořadu Druhá tvář s vynikajícími hudebníky z formace BAROCK. Klasický smyčcový zvuk se sóly koncertního mistra brněnské filharmonie Pavla Wallingera se snoubí se skvělou rytmickou sekcí v čele s kytaristou a frontmanem Čechomoru s frontmanem AC/DC revivalu Adamem Malíkem. Eva Urbanová může v tomto projektu předvést svůj široký pěvecký a výrazový rejstřík v muzice, kterou má tak ráda: rockové a popové hity kapel Queen, Nightwish, Vangelis, Scorpions, Nazareth, ale i pěveckých legend Andrei Bocelliho, Il Divo a mnoha dalších.

{VÍCE}
Neděle, 29.11.2020  V  19:00 HOD. VSTUPNÉ 590
Prodej a rezervace vstupenek
Daniel Hrbek

Švandovo divadlo, Praha

Komedie napsaná přímo pro Švandovo divadlo je nekompromisním nahlédnutím do hloubi divadelních útrob, kde se hon za úspěchem rovná boji o přežití. Ušetřen není nikdo od dobrosrdečného vrátného, přes dramaturgyni toužící po lásce jak z kánonických titulů až po ředitele, jenž musí tvrdou rukou vést podnik, kde se ale všichni chtějí kamarádit.
Bob Barel je diváky milovaný seriálový herec a kritiky nenáviděný divadelní herec. Nyní je však na dosah získání ceny Thálie za nejlepší herecký výkon. Od vítězství ho dělí jen jediné – hlas obávaného kritika, který ve volném čase na objednávku pořádá koncerty navazující na bytové divadlo Vlasty Chramostové. Bobův věrný přítel a především jeho agent v jedné osobě Kamil je ale připraven pomoci mu kritikův hlas získat. A jejich přesvědčovací metody jsou přímo smrtící.
Zapomeňte na House of Cards – tohle je divadlo!

Hrají: Robert Jašków, Michal Dlouhý, Kamil Halbich, Natálie Řehořová, David Punčochář, Miroslav Hruška

Režie: Daniel Hrbek

Představení na předplatné, zbylé vstupenky zakoupíte v pokladně Tylova divadla, v Informačním centru na Palackého náměstí nebo zde online.

{VÍCE}
Úterý, 1.12.2020  V  19:00 HOD. VSTUPNÉ 420, 385, 260
Prodej a rezervace vstupenek
Malá scéna

Divadlo Andromeda, Praha

Ve Vánočním kabaretu se děti přenesou do dřívějších dob, kdy ještě v období adventu chodily po vesnicích různé maškary, jako třeba: LUCKY, BARBORKY, MIKULÁŠKA, AMBROŽ a PERECHTA.

Dozví se o starých zvycích, uvidí jmenované maškary a poslechnou si o nich veselé písničky.

{VÍCE}
Sobota, 12.12.2020  V  16:00 HOD. VSTUPNÉ 80
Miroslav Král

Divadlo Palace, Praha

Inscenace poetickou obrazovou formou popisuje příběh narození Ježíška, včetně událostí, které mu předcházely (Zvěstování Panně Marii a Josefovi, Sčítání lidu, Cesta do Betléma a hledání noclehu…), i které následovaly (Klanění pastýřů, Klanění králů, Útěk do Egypta, Vraždění neviňátek…). Nedílnou součástí inscenace jsou i další fenomény českých Vánoc – laskavý humor (Pastýři, Ďábel) a především zpěvnost, kterou zastupuje 17 koled (mj. Narodil se Kristus Pán, V půlnoční hodinu, Půjdem spolu do Betléma, Nesem Vám noviny, Syn Boží se narodil, Tedy poženem…) a pastorálních kantorských písní (A. Michna z Otradovic: Chtíc, aby spal, V. K. Hollan Rovenský: Spanilá z archy holubičko).

Představení, které navrací Vánocům jejich původní smysl a ukazuje starý biblický příběh v nezkomolené formě, bez postmoderních a zlehčujících prvků, je vhodné pro děti od 6 let i pro dospělé diváky. 

Hrají: Vanda Švarcová, Kateřina Hrušková / Anděla Blažková, Lída Rašilovová, Kateřina Holánová, Karel Vlček, Magdalena Wronková, Václav Liška, Lukáš Král, Kryštof Nohýnek, Tomáš Grúz, Jan Anděl

 

 

{VÍCE}
Neděle, 13.12.2020  V  17:00 HOD. VSTUPNÉ 150
Prodej a rezervace vstupenek
Zpět »